Опрема за тестирање на мебел
Опрема за тестирање на суровини
Опрема за тестирање на животната средина

НАШИТЕ УСЛУГИ

Нашиот тим поседува експертиза и техничко владеење, посветено на обезбедување одлична услуга и поддршка за нашите клиенти.

Прилагодено

Прилагодено

Спецификациите, станиците, параметрите, изгледот се приспособливи.

Решение

Решение

Ние нудиме решенија за целокупно лабораториско планирање за нашите клиенти.

Софтвер

Софтвер

Обезбедуваме софтвер за следење на лабораториска опрема.

Услуга по продажба

Услуга по продажба

Инсталација на производ за обука, бесплатна замена на резервни делови, онлајн консултации.

индекс_7

за нас

Основана во 2008 година

Основана во 2008 година, Dongguan Lituo Testing Instrument Co., Ltd. е високотехнолошко претпријатие специјализирано за истражување и развој, производство и продажба на опрема и инструменти за тестирање.Со професионален технички тим за истражување и развој, компанијата континуирано иновира и воведува напредни технологии и опрема и од домашни и од странски извори.Нашиот асортиман на производи вклучува тестирање на механички век на мебел, комори за тестирање на животната средина, тестирање на серии за бањи и други инструменти за тестирање.Ние исто така обезбедуваме персонализирани решенија за тестирање врз основа на барањата на клиентите.

  • 15години искуство во истражување и развој и производство на механички инструменти за тестирање
  • 35познатите инспекциски институти нè назначуваат како официјален добавувач
  • 150000клиентите не избраа нас
Прочитај повеќе

Топол производ

Посветени сме на промовирање на технолошкиот напредок и помагање на клиентите да го подобрат квалитетот на производот, ефикасноста на производството и безбедноста преку прецизно мерење и анализа.

Сеопфатна машина за тестирање за механика на мебел Сеопфатна машина за тестирање за механика на мебел

Сеопфатна машина за тестирање за механика на мебел

LT – JJ13-1 Машина за тестирање на издржливост на потпирачот за грб на седиштето за канцелариско столче LT – JJ13-1 Машина за тестирање на издржливост на потпирачот за грб на седиштето за канцелариско столче

LT – JJ13-1 Машина за тестирање на издржливост на потпирачот за грб на седиштето за канцелариско столче

LT-JJ28 Опрема за тестирање софа LT-JJ28 Опрема за тестирање софа

LT-JJ28 Опрема за тестирање софа

Машина за тестирање на душек Машина за тестирање на душек

Машина за тестирање на душек

LT-WY13 Прстен од тоалетното седиште и машина за тестирање животен век на капакот LT-WY13 Прстен од тоалетното седиште и машина за тестирање животен век на капакот

LT-WY13 Прстен од тоалетното седиште и машина за тестирање животен век на капакот

LT – LLN02 – AS Тестер на напнатост на компјутерски серво систем LT – LLN02 – AS Тестер на напнатост на компјутерски серво систем

LT – LLN02 – AS Тестер на напнатост на компјутерски серво систем

логото22229
логото222210
логото222217
логото222218
логото222220
логото222221
логото22221
логото22222
логото22223
логото22225
логото22224
логото222216
логото22226
логото222215
логото222212
логото222213
логото222214
логото222211
логото22228
логото22227
логото222219

НОВИ АРИАЛИ

Обезбедете висококвалитетни, сигурни и иновативни инструменти и технологии за тестирање за клиентите во различни индустрии.

Сеопфатна машина за тестирање за механика на мебел

Сеопфатна машина за тестирање за механика на мебел

LT – JJ13-1 Машина за тестирање на издржливост на потпирачот за грб на седиштето за канцелариско столче

LT – JJ13-1 Машина за тестирање на издржливост на потпирачот за грб на седиштето за канцелариско столче

LT-JJ02-C Тестер на потпирачот за грб за канцелариска столица (тип на повлекување назад)

LT-JJ02-C Тестер на потпирачот за грб за канцелариска столица (тип на повлекување назад)

LT-JJ28 Опрема за тестирање софа

LT-JJ28 Опрема за тестирање софа

Машина за тестирање на душек

Машина за тестирање на душек

Тест комора за атмосферски влијанија на ксенонска светилка

Тест комора за атмосферски влијанија на ксенонска светилка

LT-WY13 Прстен од тоалетното седиште и машина за тестирање животен век на капакот

LT-WY13 Прстен од тоалетното седиште и машина за тестирање животен век на капакот

LT – LLN02 – AS Тестер на напнатост на компјутерски серво систем

LT – LLN02 – AS Тестер на напнатост на компјутерски серво систем

Сите производи

Историја на развој на компанијата

  • 2008 - 2016 година
  • 2017 - 2022 година

2008 година

Поставување на LITUO

Поради побарувачката на пазарот, компанијата беше формирана.

2011 година

Главно поле

Успех во развојот на софтверот на машината за тестирање разбирање на мебелот, сеопфатен софа, тркалање душек и канцелариски стол.LITUO е првата компанија за тестирање, која може да користи сеопфатна машина за тестирање за да ги постигне сите функции од стандардите GBT10357.1-10357.7.И може да тестира 16 работни места во исто време.

2013 година

Развој и надградба на софтвер

Фазата на надградба за истражување и развој на софтвер од третата генерација, доби 6 софтверски авторски права.И соработувајте со метролошкиот институт Фошан за развој на патенти.

2016 година

Обезбедете услуги за лабораториски решенија

Почнувајќи од планирањето на проекти на клиентите, ние активно ги обучуваме клиентите да спроведат планирање на капацитетот за лабораториско тестирање, дизајн на распоред на локацијата, персонал, систем и друг софтвер и хардверска конструкција за да обезбедиме успешно завршување на проектите на клиентите.

2017 година

Добив сертификат за високотехнолошки претпријатија од провинцијата Гуангдонг.Добиен член на асоцијацијата за интелигентна производна индустрија Dongguan.

2018 година

Се здоби со сертификат за систем за заштита на интелектуална сопственост.

2019 година

Добиен совет на Dongguan интелигентна производствена индустрија асоцијација.

'19-'22

Концентрирајте се на истражување и развој на санитарен хардвер и тестирање на животната средина Machie.Добивме голем број патенти за истражување и развој, нашата опрема за тестирање им помогна на многу претпријатија да го подобрат квалитетот на производот и да ги намалат трошоците за производство.

НАШИОТ ТИМ

НАШИОТ ТИМ

Во нашата компанија за тестирање инструменти, ние се гордееме со извонредниот дух и посветеност на нашиот тим.Обединети од заедничката страст за извонредност, соработуваме за да постигнеме извонредни резултати.Соработката е во сржта на нашиот тим.Додека секој член поседува индивидуална брилијантност, ние го разбираме значењето на заедничката работа.Ние се поддржуваме и охрабруваме еден со друг, надминувајќи ги предизвиците како колектив.Нашиот тимски дух напредува, овозможувајќи ни брзо да се прилагодиме на промените и да истражуваме иновативни решенија.

Работилница Етитативен график

нашиот тим 2
нашиот тим 3
нашиот тим 5
нашиот тим 7
нашиот тим 8
нашиот тим 9
нашиот тим 10
нашиот тим 11
нашиот тим 4
нашиот тим 12
环境
УВ

нашите најнови вести

Фокусирање на Ли Туо и пренесување на новите трендови во индустријата за тестирање на животната средина.

Kano Group Co., Ltd. успешно купи напредна машина за сеопфатно тестирање на мебел од Lituo Company.

Kano Group Co., Ltd. успешно купи напредна машина за сеопфатно тестирање на мебел од Lituo Company.

Kano Group Co., Ltd. е нов бренд компанија со меѓународна визија, компанијата се фокусира на истражување и развој, производство, продажба и сервис на канцелариски мебел и е посветена да им обезбеди на клиентите професионални решенија за канцелариски простор.Kano Group Co., Ltd. успех...

Lituo успешно ја заврши сеопфатната машина за тестирање на душекот прилагодена за Sealy China

Lituo успешно ја заврши сеопфатната машина за тестирање на душекот прилагодена за Sealy China

Lituo Testing Instrument Co., Ltd. со гордост објави дека успешно ја заврши сеопфатната машина за тестирање на душекот прилагодена за Sealy China и успешно ја достави до клиентот.Sealy China е влијателна компанија во индустријата за душеци и постелнина, а нејзиниот производител...

Кои се видовите на нови енергетски батерии за возила?

Кои се видовите на нови енергетски батерии за возила?

Со континуираниот развој на нови енергетски возила, сè повеќе внимание добиваат и батериите за напојување.Батеријата, моторот и електричниот контролен систем се трите клучни компоненти на новите енергетски возила, од кои најкритичниот дел е акумулаторот за напојување, може да се каже дека е „тој...

Станувајќи глобален лидер во решенијата за тестирање инструменти

Корпоративна визија

Станувајќи глобален лидер во решенијата за тестирање инструменти

Нашата визија е да станеме глобален лидер во решенијата за тестирање инструменти, обезбедувајќи висококвалитетни, сигурни и иновативни инструменти и технологии за тестирање на клиентите во различни индустрии.Посветени сме на напредокот во науката и технологијата, помагајќи им на нашите клиенти да го подобрат квалитетот на производот, ефикасноста на производството и безбедноста преку прецизни мерење и анализа.

Прочитај повеќе

Сведоштва

Што велат клиентите?

Инструментите што ги препорачувате се многу погодни за потребите за тестирање на нашите лабораториски производи, по продажбата е многу трпелива да одговори на сите наши прашања и да не води како да работиме, многу убаво.

Ден Корнилов

Ден Корнилов

Постар клиент

Ја посетив вашата компанија, техничкиот персонал беше многу професионален и трпелив, со задоволство би соработувал повторно со вас.

Кристијан Величков

Кристијан Величков

Постар клиент

За прв пат, los vendedores y tecnicos brindaron el servicio más considerado y meticuloso.La máquina está en stock y la entrega es rápida.La volveremos a comprar.

Освалдо

Освалдо

Постар клиент

Сертификат

сертификат3
сертификат 1
сертификат2

Нашиот тим поседува експертиза и техничко владеење посветено на обезбедување одлична услуга и поддршка за нашите клиенти.