страница

За нас

Основана во 2008 година, Dongguan Lituo Testing Instrument Co., Ltd. е високотехнолошко претпријатие специјализирано за истражување и развој, производство и продажба на опрема и инструменти за тестирање.Со професионален технички тим за истражување и развој, компанијата континуирано иновира и воведува напредни технологии и опрема и од домашни и од странски извори.Нашиот асортиман на производи вклучува тестирање на механички век на мебел, комори за тестирање на животната средина, тестирање на серии за бањи и други инструменти за тестирање.Ние исто така обезбедуваме персонализирани решенија за тестирање врз основа на барањата на клиентите.

Придржувајќи се до деловната филозофија на „луѓе ориентирани, базирани на интегритет“, компанијата континуирано промовира технолошки иновации и надградби на производи за да ги задоволи потребите на различни клиенти.Во моментов, имаме добиено сертификат за системот за управување со квалитет ISO9001 и CE сертификација и имаме освоено повеќе професионални почести во полето за тестирање.

Нудејќи производи и услуги со висок квалитет, ја заслуживме довербата и поддршката од клиентите дома и во странство.Нашите производи се извезуваат во Европа, Америка, Југоисточна Азија, Блискиот Исток и други региони.Во иднина, ќе продолжиме да се посветуваме на обезбедување на клиентите со уште подобри производи и услуги, работејќи заедно за да постигнеме заеднички развој и победнички резултати.

11
Години искуство во истражување и развој и производство на механички инструменти за тестирање
Добро познатите инспекциски институти нè назначуваат како официјален добавувач
Клиентите не избраа нас

НАШИТЕ УСЛУГИ

индекс_17

ПРИЛАГОДЕН

Според различните потреби на клиентите, приспособете ги спецификациите, станиците, параметрите, изгледот итн., за да можат клиентите да ги добијат најисплатливите инструменти.

индекс_18

РЕШЕНИЕ

Ние нудиме решенија за целокупно лабораториско планирање за нашите клиенти.

индекс_19

СОФТВЕР

Обезбедуваме софтвер за следење на лабораториска опрема.

индекс_20

УСЛУГА ПО ПРОДАЖБА

Ние обезбедуваме услуга по продажбата на производот, вклучувајќи инсталација и пуштање во работа на производи за обука;бесплатна замена на резервни делови во гарантниот рок;Онлајн комуникација на аномалии на производи и давање решенија.

СТАНУВАЊЕ ГЛОБАЛЕН ЛИДЕР ВО ТЕСТИРАЊЕ НА РЕШЕНИЈА НА ИНСТРУМЕНТ

Нашата визија е да станеме глобален лидер во решенијата за тестирање инструменти, обезбедувајќи висококвалитетни, сигурни и иновативни инструменти и технологии за тестирање на клиентите во различни индустрии.Посветени сме на напредокот во науката и технологијата, помагајќи им на нашите клиенти да го подобрат квалитетот на производот, ефикасноста на производството и безбедноста преку прецизни мерење и анализа.Ние се стремиме кон извонредност и континуирана иновација, тесно соработувајќи со нашите клиенти за да испорачаме приспособени решенија кои ги задоволуваат нивните потреби кои се развиваат.Нашиот тим поседува експертиза и техничко владеење, посветено на обезбедување одлична услуга и поддршка за нашите клиенти.Преку нашите напори, имаме за цел да поставиме индустриски стандарди и да станеме доверлив глобален партнер во инструментите за тестирање.

212
212

НАШИОТ ТИМ

Во нашата компанија за тестирање инструменти, ние се гордееме со извонредниот дух и посветеност на нашиот тим.Обединети од заедничката страст за извонредност, соработуваме за да постигнеме извонредни резултати.Соработката е во сржта на нашиот тим.Додека секој член поседува индивидуална брилијантност, ние го разбираме значењето на заедничката работа.Ние се поддржуваме и охрабруваме еден со друг, надминувајќи ги предизвиците како колектив.Нашиот тимски дух напредува, овозможувајќи ни брзо да се прилагодиме на промените и да истражуваме иновативни решенија.

212

НАШИОТ ТИМ

Во нашата компанија за тестирање инструменти, ние се гордееме со извонредниот дух и посветеност на нашиот тим.Обединети од заедничката страст за извонредност, соработуваме за да постигнеме извонредни резултати.Соработката е во сржта на нашиот тим.Додека секој член поседува индивидуална брилијантност, ние го разбираме значењето на заедничката работа.Ние се поддржуваме и охрабруваме еден со друг, надминувајќи ги предизвиците како колектив.Нашиот тимски дух напредува, овозможувајќи ни брзо да се прилагодиме на промените и да истражуваме иновативни решенија.

СВЕДОШТАЊА

Инструментите што ги препорачувате се многу погодни за потребите за тестирање на нашите лабораториски производи, по продажбата е многу трпелива да одговори на сите наши прашања и да не води како да работиме, многу убаво.

Ден Корнилов

Инструментите што ги препорачувате се многу погодни за потребите за тестирање на нашите лабораториски производи, по продажбата е многу трпелива да одговори на сите наши прашања и да не води како да работиме, многу убаво.

Ја посетив вашата компанија, техничкиот персонал беше многу професионален и трпелив, со задоволство би соработувал повторно со вас.

Кристијан Величков

Ја посетив вашата компанија, техничкиот персонал беше многу професионален и трпелив, со задоволство би соработувал повторно со вас.

За прв пат, los vendedores y tecnicos brindaron el servicio más considerado y meticuloso.La máquina está en stock y la entrega es rápida.La volveremos a comprar.

Освалдо

За прв пат, los vendedores y tecnicos brindaron el servicio más considerado y meticuloso.La máquina está en stock y la entrega es rápida.La volveremos a comprar.

Историја на развој на компанијата

  • 2008 - 2016 година
  • 2017 - 2022 година

2008 година

Поставување на LITUO

Поради побарувачката на пазарот, компанијата беше формирана.

2011 година

Главно поле

Успех во развојот на софтверот на машината за тестирање разбирање на мебелот, сеопфатен софа, тркалање душек и канцелариски стол.LITUO е првата компанија за тестирање, која може да користи сеопфатна машина за тестирање за да ги постигне сите функции од стандардите GBT10357.1-10357.7.И може да тестира 16 работни места во исто време.

2013 година

Развој и надградба на софтвер

Фазата на надградба за истражување и развој на софтвер од третата генерација, доби 6 софтверски авторски права.И соработувајте со метролошкиот институт Фошан за развој на патенти.

2016 година

Обезбедете услуги за лабораториски решенија

Почнувајќи од планирањето на проекти на клиентите, ние активно ги обучуваме клиентите да спроведат планирање на капацитетот за лабораториско тестирање, дизајн на распоред на локацијата, персонал, систем и друг софтвер и хардверска конструкција за да обезбедиме успешно завршување на проектите на клиентите.

2017 година

Добив сертификат за високотехнолошки претпријатија од провинцијата Гуангдонг.Добиен член на асоцијацијата за интелигентна производна индустрија Dongguan.

2018 година

Се здоби со сертификат за систем за заштита на интелектуална сопственост.

2019 година

Добиен совет на Dongguan интелигентна производствена индустрија асоцијација.

'19-'22

Концентрирајте се на истражување и развој на санитарен хардвер и тестирање на животната средина Machie.Добивме голем број патенти за истражување и развој, нашата опрема за тестирање им помогна на многу претпријатија да го подобрат квалитетот на производот и да ги намалат трошоците за производство.